• Spotkanie Rady Programowej Polska Przedsiębiorcza

  Polska Przedsiębiorcza to ogólnopolski program organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Jego głównym celem jest odkrycie narodowej cechy Polaków: przedsiębiorczości. Do Rady został zaproszony szef PolBAN Wojciech Dołkowski.

  Polska Przedsiębiorcza to ogólnopolski program organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Jego głównym celem jest odkrycie narodowej cechy Polaków: przedsiębiorczości.

  „Chodzi o zmianę mentalności młodych ludzi którzy boją się po prostu wyzwania jakim jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, ale także o walkę o zmianę warunków panujących w Polsce” – mówi Dariusz Żuk, prezes AIP. Pomóc ma w tym wsparcie Business Center Club oraz Narodowy Bank Polski.

  To największy tego typu program w Polsce. W jednej strukturze łączy kilka mniejszych inicjatyw. Znakiem Polski Przedsiębiorczej posługuje się m.in. konkurs Innowatorzy 2007, poświęcony najlepszym pomysłom branży IT, Biznes Mixer integrujący młodych i tych bardziej doświadczonych przedsiębiorców czy konkurs na biznes plan wyłaniający najlepsze pomysły na biznes w danym roku.

  Program Polska Przedsiębiorcza działa również na rzecz zmiany obowiązującego w Polsce prawa gospodarczego. W tym celu powołano Radę Polski Przedsiębiorczej złożoną z 26 najwybitniejszych przedstawicieli świata mediów, polityki i biznesu. Do rady należą m.in. Zbigniew Niemczyk, Tadeusz Mosz, Witold Szwajkowski, Janusz Palikot, Jan Antoszkiewicz, Alojzy Nowak, Jacek Santorski, Martin Oxley, Zbigniew Modrzewski, Wojciech Dołkowski, Marcin Polak.

  Powołana zostałam również instytucja rzecznika przedsiębiorczości. „Rzecznik przedsiębiorczości zajmuje się przede wszystkim reprezentowaniem osób zakładających własne firmy, ale również tych, które własne firmy mogliby stworzyć, ale jeszcze nawet o tym nie wiedzą. Pracodawcy i pracownicy posiadają własne organizacje broniące ich interesów. Rzecznik działa na rzecz przedsiębiorczych osób, stawiających pierwsze kroki w biznesie, którzy takiego wsparcia są pozbawieni. „Jest jeszcze wiele działań, które można podjąć w celu ułatwienia ludziom startu w biznesie. Jako Rzecznik Przedsiębiorczości lobbuję na rzecz podjęcia takich działań.” – mówi Dariusz Żuk, prezes AIP i rzecznik przedsiębiorczości.

 • Angel Capital Association
 • British Business Angels Association
 • London Business Angels
 • Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych
 • Portal Medyczny MEDtube
 • Szukam Inwestora