• PolBAN patronuje projektowi Startup IT

  Poznański projekt „Startup IT” został objęty patronatem PolBAN. Projekt zakłada wsparcie dla firm IT, wspomaganie młodego biznesu w tym sektorze w Wielkopolsce.Jest realizowany przez Politechnikę Poznańską wraz z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w ramach konsorcjum Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii Informacyjnych.

  Udział w programie jest bezpłatny – firmy lub osoby, które zamierzają założyć firmę mogą liczyć na wsparcie. Wsparcie to będzie dotyczyło również nowych technologii i rozwiązań IT, biznes planów, marketingu, finansów, funduszy UE, niezbędnego sprzętu oraz wykorzystania najlepszych praktyk firm, które odniosły sukces. Obok tematycznych seminariów w 2007 roku zorganizowane zostaną specjalistyczne warsztaty według sugestii i potrzeb uczestników seminarium. Pierwsze spotkanie już 10 marca br. w sali nr 8 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej.

  PolBAN jest partnerem merytorycznym tej imprezy. Głównym tematem seminarium będzie „Marketing i PR nowych firm w branży IT”. Swoje prezentacje będą mieli m.in.: Marek Szurawski – jeden z najlepszych specjalistów z zakresu treningów kreatywności i treningów percepcji w Polsce, Michał Cierkosz – światowej sławy specjalista od budowy wizerunku firm, Paweł Plaszak – twórca pierwszej w Polsce firmy gridowej, Jarosław Przybyła – szef firmy Mobijoy – specjalista w zakresie marketingu mobilnego czy Dominik Golenia – dyrektor firmy Symetria, specjalista w zakresie eye-trackingu.

  W domenie startup-it.pl docelowo będzie zbudowany portal społeczności internetowej, która już w tej chwili ogniskuje się wokół wdrażania nowoczesnych rozwiązań IT. Praktycy i eksperci w zakresie przedsiębiorczości akademickiej wraz z pracownikami Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i Politechniki Poznańskiej służyć będą swoją wiedzą i pomocą.

 • Angel Capital Association
 • British Business Angels Association
 • London Business Angels
 • Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych
 • Portal Medyczny MEDtube
 • Szukam Inwestora