O nas

PolBAN Business Angels Club to pierwszy w Polsce Klub Aniołów Biznesu. Od 2003 roku współpracujemy z najlepszymi inwestorami prywatnymi, finansując innowacyjne i najbardziej perspektywiczne projekty w fazie seed i start-up.

Jesteśmy najstarszą organizacją w Polsce, która zapewnia finansowanie projektów z udziałem inwestorów prywatnych Business Angels. W styczniu 2004 roku zostaliśmy pierwszym polskim członkiem EBAN (formalnie do 2008r.). PolBAN to prywatny, niezależny od innych organizacji Klub zorientowany na sukcesy rozumiane jako realizowanie jak największej liczby dobrych inwestycji kapitałowych. Od 2003r. promujemy w Polsce inwestowanie w firmy i przedsiębiorczość.

Nasza misja

Misją PolBAN – Business Angels Club jest promowanie i organizowanie inwestycji zamożnych prywatnych osób w polskie firmy na wczesnych etapach wzrostu.

Jak działamy?

Klub Aniołów Biznesu PolBAN jest formalnie stowarzyszeniem. Nie korzystamy ze środków Unii Europejskiej, co daje nam dużą elastyczność, niezależność od barier biurokratycznych, a w efekcie większą skuteczność. Działalność PolBAN jest finansowana przez założycieli, sponsorów oraz z wynagrodzenia z tytułu zrealizowanych projektów.

Nasz zespół

 • Wojciech Dołkowski

   

  Wojciech Dołkowski

  założyciel, szef PolBAN LinkedIn

  Ukończył SGH, twórca firmy inwestycyjnej doinvest partners, która stała się inspiracją do założenia PolBAN. Właściciel lub współwłaściciel kilku obiecujących projektów. Specjalizuje się w przedsięwzięciach z obszaru medycyny, medical devices, e-Health, e-Edukacja. Kibic prawdziwych przedsiębiorców, członek jury konkursów biznesowych. W wolnych chwilach podróżuje i uprawia sport. Mówi po angielsku i francusku.

 • Adrian Fester

   

  Adrian Fester

  specjalista d/s projektów LinkedIn

  Absolwent SGH, z PolBAN związany od roku 2009. Odpowiada za kontakt z przedsiębiorcami oraz analizę nadsyłanych projektów. Interesuje się branżą internetową. W wolnym czasie komponuje i wykonuje muzykę. Mówi po angielsku i niemiecku.

Informacje dla prasy

Udostępniamy logotyp PolBAN w postaci wektorowej, artykuł z informacjami o stowarzyszeniu oraz artykuł dotyczący Business Angels.

 

Kontakt

PolBAN
Business Angels Club
stowarzyszenie działa na terenie Polski

22 208 27 06
22 224 10 87 — projekty

22 208 27 60

sekretariat@polban.pl

0000231227

5542690914

Biuro
Horizon Plaza
ul. Domaniewska 39a
02-672 Warszawa
Siedziba stowarzyszenia
ul. Fordońska 393
85-766 Bydgoszcz
 • Angel Capital Association
 • British Business Angels Association
 • London Business Angels
 • Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych
 • Portal Medyczny MEDtube
 • Szukam Inwestora