• Entrepreneur of the Year 2008

  Ernst & Young Polska już po raz szósty wyróżni najlepszych przedsiębiorców. Od 2 kwietnia 2008 roku polscy przedsiębiorcy, zainteresowani udziałem w prestiżowym, międzynarodowym konkursie, mogą zgłaszać swoje kandydatury. W pięciu poprzednich edycjach konkurs nagradzał wiodących przedsiębiorców i innowacyjnych wizjonerów, twórców firm z powodzeniem konkurujących na rynku, a zarazem wnoszących istotną wartość w życie własnego regionu i jego społeczności. Tytuł Przedsiębiorcy Roku 2008 zdobędzie ten spośród tegorocznych kandydatów, który spełni wymogi konkursu i zyska największe uznanie niezależnego Jury, któremu przewodniczy Jan Krzysztof Bielecki.

  Entrepreneur of the Year to jedyna tej skali (ponad 10 000 kandydatów rocznie), międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs jest organizowany od 1986 roku i uczestniczy w nim już ponad 40 krajów. W Polsce Przedsiębiorca Roku wybrany zostanie już po raz szósty. Zwycięzca reprezentował będzie swój kraj w międzynarodowym finale w Monte Carlo. Dotychczasowymi zwycięzcami konkursu byli Krzysztof Pawłowski, Zbigniew Sosnowski, Tadeusz Winkowski, Maciej Duda i Dariusz Miłek.

  Pracom dziesięcioosobowego Jury, w skład którego wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny publicznej oraz zwycięzcy minionych edycji, przewodniczy Jan Krzysztof Bielecki. Grono jurorskie, w pełni niezależne od Ernst & Young, kieruje się w procesie oceny kandydatów takimi kryteriami jak: przedsiębiorczość, strategia firmy, jej wyniki finansowe, ekspansja międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym firma funkcjonuje. Zasady konkursu są niezmienne i takie same na całym świecie.

  Udział można zgłaszać w trzech kategoriach konkursowych: produkcja, usługi oraz nowy biznes. W kategorii nowy biznes na wygraną mają szansę młode, innowacyjne firmy, obecne na rynku nie dłużej niż pięć lat. Po raz pierwszy w konkursie wyróżniony zostanie ponadto przedsiębiorca, który zakwalifikuje się do kategorii specjalnej – społecznej odpowiedzialności biznesu.

  Werdykt ogłoszony zostanie w listopadzie, podczas Gali Finałowej transmitowanej przez telewizje TVN24 i TVN CNBC Biznes.

  Termin przesyłania formularzy aplikacyjnych, które można znaleźć na stronie internetowej www.ey.com/pl/eoy, upływa 30 maja 2008.

  Partnerzy konkursu

  Partnerami konkursu są: Credit Suisse, Gazeta Wyborcza, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Harvard Business Review, TVN24, TVN CNBC Biznes.

  Więcej informacji o konkursie www.ey.com/pl/eoy.

  Kontakt

  Barbara Górska
  Dyrektor Konkursu w Polsce
  Ernst & Young Polska
  Tel. +48 22 557 78 14
  kom. 0 502 456 502
  Barbara.Gorska@pl.ey.com

 • Angel Capital Association
 • British Business Angels Association
 • London Business Angels
 • Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych
 • Portal Medyczny MEDtube
 • Szukam Inwestora